• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SKARGA] wiktoor123 - mute bez powodu, ban za [praktycznie nic] słowo ,,bambusie''
Nick: Mayionese
Nick os. na którą zgłaszam skargę: wiktoor123
Opis: Robię konkurs [...] JacPud pisze, że; ''Majonez Kielecki najlepszy'' to ja pisze; kurww, zaraz cb zabije xD , już ide po cb
Dostaję mute... Idę na @vc i komentuję głośno sprawę [nie używając obelg]. Piszę; ''bambus dał mi mute'' [czy coś podobnego]
Dostaję bana na 10 minut za...  żartobliwe nazwanie kogoś bambusem... Huh WTF. 
Każdego nazywam tak żartobliwie, nikt sie nie obraża, nawet do Adm tak mówie i oni tylko albo heh, lub też żartobliwe coś powiedzą typu ''dzbanie'' itp. Teraz wiktorowi sie w dupce poprzewracało że ma moda [-to napisałem na @vc, lecz o tym nie wspomniał] no i poprostu jestem zły.

Niestety nie zrobiłem ss mute. :c

(08-04-2019, 21:45)Mayionese napisał(a): Nick: Mayionese
Nick os. na którą zgłaszam skargę: wiktoor123
Opis: Robię konkurs [...] JacPud pisze, że; ''Majonez Kielecki najlepszy'' to ja pisze; kurww, zaraz cb zabije xD , już ide po cb
Dostaję mute... Idę na @vc i komentuję głośno sprawę [nie używając obelg]. Piszę; ''bambus dał mi mute'' [czy coś podobnego]
Dostaję bana na 10 minut za...  żartobliwe nazwanie kogoś bambusem... Huh WTF. 
Każdego nazywam tak żartobliwie, nikt sie nie obraża, nawet do Adm tak mówie i oni tylko albo heh, lub też żartobliwe coś powiedzą typu ''dzbanie'' itp. Teraz wiktorowi sie w dupce poprzewracało że ma moda [-to napisałem na @vc, lecz o tym nie wspomniał] no i poprostu jestem zły.

Niestety nie zrobiłem ss mute. :c

Ymm sorki za napisanie 2 razy i coś nie mogłem wysłać ss bana, mg to zrobić na discordzie

Zamknijcie sprawe nie ma tematu :p
========== Sprawa wyjaśniona temat do zamknięcia ===========
(08-04-2019, 22:18)wiktorm12 napisał(a): wycinek logów :
[21:29:26] [Client thread/INFO]: [CHAT] [@VC] Mayionese:  Czemu YounG_Groot nie dostał rankupa tylko jakiś bambus co daje mute za nic ?

Nazwanie mnie bambusem było dla mnie obraźliwe, było to podczas trwania muta, dlatego dostałeś 10 minutowego bana a nie muta za obraze

Synonimy do słowa „zniewaga” 
Zbiorcza lista wszystkich synonimów do słowa zniewaga:

afront, błąd, despekt, dyshonor, fałszywy krok, faux pas, gafa, impertynencja, niedelikatność, niegrzeczność, nieoględność, niestosowność, nietakt, nieuprzejmość, niewłaściwość, niezręczność, obelga, obraza, policzek, pomyłka, potknięcie, uchybienie, zdrożność, zgrzyt, zlekceważenie, arogancja, bezceremonialność, błędność,

Na czym polega zniewaga?
Zgodnie z treścią art. 216 kk istota zniewagi sprowadza się do zachowania, które polega na okazaniu innej osobie pogardy, uwłaczaniu czci, ubliżaniu jej, poniżeniu lub innym zachowaniu obraźliwym.
juz napisalem wczesniej ze nie ma tematu wiec ten no yyy

Znieważające zachowanie może przybrać postać obraźliwej wypowiedzi słownej albo pisemnej, gestu, rysunku lub innej formy przekazu.

Za znieważenie może być również uznane molestowanie seksualne. Wyrażać będzie się ono wówczas w takich zachowaniach jak nieprzyzwoite propozycje, znaki, gesty, które są przejawem pogardy dla ofiary.

Okoliczności znieważenia
Zniewaga należy do przestępstw, do dokonania którego nie jest konieczne wystąpienie skutku. Przestępstwo zniewagi może zostać popełnione wyłącznie przez działanie. Podstawowym elementem umożliwiającym sprawcy przypisanie omawianego przestępstwa jest to, że sprawca działał umyślnie (świadomie). Oznacza to, że sprawcą znieważenia jest ten, kto chce znieważyć, a także ten, kto przewidując, że jego zachowanie może mieć taki charakter, godzi się na to.

Trzeba wskazać, że dla oceny zachowania znieważającego należy uwzględnić normy społeczne. Zachowanie sprawcy powinno być więc powszechnie przyjęte za obraźliwe, naruszające godność osobistą człowieka w świetle ogólnie przyjętych norm społeczno-obyczajowych. Istotne jest to, że każdorazowa ocena zachowania się oskarżonego i uznania w nim znamion zniewagi należy do Sądu wyrokującego.

Kara za przestępstwo zniewagi z art. 216 k.k.
 Zgodnie z art. 216 § 1 k.k. znieważenie zwykłe zagrożone jest karą grzywny albo ograniczenia wolności. Wobec sprawcy omawianego przestępstwa istnieje możliwość zastosowania warunkowego umorzenia postępowania karnego.

Z kolei znieważenie kwalifikowane za pomocą środków masowego komunikowania zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku (art. 216 § 2 k.k.). Oznacza to, że może tu znaleźć zastosowanie warunkowego umorzenia postępowania, kara pozbawienia wolności może zostać orzeczona z warunkowym jej zawieszeniem.

wycinek z logów:
[21:26:43] [Client thread/INFO]: [CHAT] [8279] [SVIP] Mayionese:  kurww JacPud zabije cb

Cenzura tego wyrazu powinna wyglądać ku*wa a nie nietrafienie w odpowiedni klawisz.

Mam nadzieje, że powyższe argumenty przekonały Ciebie wraz z Administracją Wyższą o słuszności przydzielonej kary, w przeciwnym razie jestem gotów przyjąć wszelką odpowiedzialność za popełniony przez mnie błąd.

Metryczka:

http://sprawy-karne.biz.pl/art-216-kk-zn...iewazenie/
https://synonim.net/synonim/zniewaga
Błędnie dobrany dział.
Odrzucam skargę.

//zamykam

[Obrazek: 198100436]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości